Jak wybrać odpowiednie miejsce na akwarium?

Kiedy już sie zdecydujesz na zakup akwarium, staniesz przed kolejnym problemem jakim napewno jest ustawienie akwarium. Jest ono wyborem jednorazowym, gdyż nie ma później specjalnych możliwości przeniesienia go. Miejsce w którym stoi akwarium musi być pewne. Nie może to być drewniany regał, gdyż jest on za mało stabilny, a ponadto może sie poprostu zawalić pod ciężarem wody. Powinien to być mebel solidny i mocny. Akwarium nie może sie kołysać ani kiwać, gdyż może to zaszkodzic rybom.

Akwaria nie powinno się stawiać na parapecie okiennym lub bezpośrednim działaniu promieni słonecznych, bo zarośnie glonami. To samo się tyczy miejsc w pobliżu kaloryferów. Akwarium można ustawić w dowolnie zacieniowanym miejscu. Dzisiejsze warunki oświetleniowe pozwalają na to, bo w razie potrzeby można zapalić światło na kilka, kilkanaście godzin.

Dla wygody dobrze, kiedy akwarium nie stoi za wysoko. £atwiej wtedy jest nakarmić ryby oraz lepiej jest oglądać akwarium i je kontrolować. Miejsce takie nie możę znajdować sie "w przejściu", bo ryby nie lubią zbytniego harmideru. Mogą stać sie przez to płochliwe i mogą sie chować. Akwarium powinno znajdować sie w niedalekiej obecności gniazdka z prądem. Potrzeba przecież do czegoś podłączyć sprzęt potrzebny do zbiornika. Trzeba jednak uważać, aby też w jego bezpośrdnim otoczeniu np pod nim, nie znajdowały się urządzenia elektryczne, ddlatego że w przypadku ich zalania wodą z akwarium mogą sie poprostu zepsuć. Jeśli ma znajdować sie w pomieszczeniu w którym śpią ludzie, filtr i pompka nie powinny być głośne. Warto na to zwrócić uwagę przy zakupie.

autor: MS


Komentarze