Leki i preparaty Akwarystyczne:

Przedstawiamy wam kilkanaście produktów znanych firm produkujących preparaty akwarystyczne. Może i ty znajdziesz jakiś preparat, który będziesz mógł użyć w swoim akwarium!

AQUACID - preparat akwarystyczny przeznaczony do korygowania odczynu wody w zbiornikach ogólnych, hodowlanych i akwariach tarliskowych. Zawiera roztwór kwasu ortofosforowego przyjaznego rybom i środowisku akwarium.

Służy do zakwaszania wody akwariowej poprzez obniżanie jej odczynu do żądanej wartości. Woda kwaśna jest typowa dla biotopów bagiennych, zamieszkiwanych w Ameryce Płd. przez kąsaczowce, paletki i małe pielęgniczki. Do ich hodowli niezbędne jest obniżanie odczynu wody. Ułatwia ono przeprowadzenie ich tarła. Działa antystresowo.

ESKLARIN - preparat przeznaczony do natychmiastowego uzdatniania surowej wody wodociągowej do celów akwarystycznych. Nadaje świeżej wodzie cechy przyjaznej dla ryb, dobrej wody akwariowej. Ułatwia powstawanie i utrzymanie równowagi biologicznej w nowym akwarium.

Skutecznie usuwa chlor oraz neutralizuje substancje toksyczne, w tym sole metali ciężkich. Ochronny koloid wchodzący w skład preparatu osłania skrzela, naskórek i płetwy ryb, ułatwia regenerację śluzu po transporcie. Dzięki zawartości aktywnych czynników antystresowych ułatwia aklimatyzację ryb w nowym akwarium.

Butelka 30 ml wystarcza na 150 l wody, a butelka 500 ml na 1 000 l wody.

ACIDIN pH Minus - preparat przeznaczony do korekty odczynu (pH) w akwarium. Pozwala długo utrzymać stabilny poziom pH poniżej 7,0 oraz twardość węglanową ok. 4°n. Woda kwaśna jest korzystna dla większości ryb pochodzących z Ameryki Południowej, zwłaszcza dla kąsaczowców, paletek, skalarów i małych pielęgniczek. Wpływa korzystnie na rozród tych ryb, a także hamuje rozwój glonów.

AQUALKAL - preparat akwarystyczny przeznaczony do korygowania odczynu wody w akwariach, ogólnych, hodowlanych i tarliskowych. Zawiera substancje zasadowe służące do alkalizacji wody akwariowej poprzez podwyższanie jej odczynu do żądanej wartości. Neutralizując rozpuszczone w wodzie kwasy, zapobiega spadkom pH powodującym nadmierne, niebezpieczne dla ryb zakwaszenie.

Stabilizuje alkaliczny odczyn wody twardej w akwariach, w których hodujemy pyszczaki oraz inne ryby z wielkich jezior afrykańskich Malawi, Tanganika i Wiktoria.

ANTYCHLOR - preparat służy do szybkiego uzdatniania surowej wody wodociągowej przeznaczonej do celów akwarystycznych, np. napełniania wodą nowego akwarium w domu lub na wystawie. Całkowicie neutralizuje trujący, niebezpieczny dla ryb akwariowych chlor, zamieniając go w nieszkodliwe chlorki.

Umożliwia szybkie i bezpieczne zarybienie zbiornika. Preparat akwarystyczny ANTYCHLOR służy również do całkowitej neutralizacji chloraminy i jej toksycznych związków.

Butelka 30 ml wystarcza na 300 l wody.

QUEREX - biologicznie czynny wyciąg z kory dębu zawierający naturalne garbniki o wysokiej zawartości taniny. Stosowany do sporządzania tzw. wody tropikalnej przeznaczonej do hodowli ryb tropikalnych zwłaszcza kąsaczowców, dyskowców, paletek i małych pielęgniczek z leśnych biotopów Ameryki Płd., wymagających miękkiej wody o niskim odczynie i dużej zawartości garbników.

Obniża odczyn, wpływa korzystnie na funkcjonowanie organizmu ryb, aktywnie stymuluje tarło, ochrania ikrę przed pleśnieniem, a także w naturalny sposób hamuje rozwój glonów zielonych.

Leki Akwarystyczne

Preparat przeciwko chorobom ryb w akwarium, warto go używać by twoi podopieczni nie zachorowali.

Wybielacz optyczny Forte ma właściwości bakteriobójcze, bakteriostatyczne i pierwotniakobójcze. Preparat jest przeznaczony do dezynfekcji ikry po tarle oraz zwalczania inwazji jednokomórkowców z rodziny Chlamydomonadaceae, Euglenaceae, Polytomaceae, Chlorophyta, Ciliata, Rotatoria, wywołujących biologiczne zmętnienie wody. ¦rodek produkowany jest przez znaną każdemu akwaryście firmę - TROPICAL.

FMC FORMACOR FORTE - preparat o szerokim spektrum działania, przeznaczony do stosowania w ichtioterapii, w zwalczaniu fleksibakteriozy oraz większości ektopasożytów i grzybów chorobotwórczych, wywołujących choroby ryb, najczęściej spotykane w akwariach i oczkach wodnych, a zwłaszcza Ichthyophthirius multifiliis, Oodinium, Tetraonchus, Dactylogyrus, Gyrodactylus, Ichthyobodo, Chilodonella, Trichodina oraz Achlya, Saprolegnia, Leptomitus.

ICHTIOSEPTIN FORTE - złożony preparat akwarystyczny do systemowego zwalczania kostiozy wywoływanej przez pierwotniaki Ichthyobodo necatrix oraz choroby aksamitnej ryb słodkowodnych - odinozy, której przyczyną są bruzdnice Oodinium pillularis. Zwalcza również skutecznie wiele innych szkodliwych mikroorganizmów w tym grzyby i pierwotniaki chorobotwórcze pasożytujące na rybach ozdobnych w akwariach i oczkach wodnych.

Producentem preparatu jest firma - Sera. Preparat przeciwko ospie i innym pasożytom skóry.

Producentem środku jest firma - JBL, jest to środek przeciwbakteryjny, który napewno przyda się w każdym akwarium.

Znasz jakieś inne dobre środki lub leki akwarystyczne? - koniecznie napisz!


Komentarze